Hans-Agne Jakobsson, taklampa, Markaryd
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, takarmatur, Markaryd, 1960-tal, stomme i mässing, 18 armar, kupor i svagt rökfärgat glas, total höjd ca 250, diameter 95 cm
En kupa saknas, saknas enstaka skruvar för montering av kupor, kantstötta kupor vid mynning stomme med slitage, SAV garanterar ej funktionen
630067
2019-04-13