Tokyo av Tapio Wirkkala

Tokyo av Tapio Wirkkala
Tokyo av Tapio Wirkkala
Tokyo av Tapio Wirkkala
Tokyo av Tapio Wirkkala
Tokyo av Tapio Wirkkala
Tokyo av Tapio Wirkkala

Klubbat för:

1 450 EUR

Arviointi

1 500 EUR

Kuvaus

TAPIO WIRKKALA, konstglas, "Tokyo", signerad Tapio Wirkkala, Iittala -55, i halvform formad kristall, slipad, höjd 21,5 cm, diameter 9,2 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Kuntoraportti

630221

Päivämäärä:

2019-04-15