Tokyo av Tapio Wirkkala
Klubbat för:
1 450 EUR
Arviointi
1 500 EUR
Kuvaus
TAPIO WIRKKALA, konstglas, "Tokyo", signerad Tapio Wirkkala, Iittala -55, i halvform formad kristall, slipad, höjd 21,5 cm, diameter 9,2 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Kuntoraportti
630221
Päivämäärä:
2019-04-15