Glasskulptur av Timo Sarpaneva
Klubbat för:
2 800 EUR
Utropspris
800 EUR
TIMO SARPANEVA, glasskulptur "Tystnadens triangel", osignerad, Iittala sent 1950-tal, handformad blått och mörkblått glas, ångblåst, längd 15 cm, höjd 9 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
630257
2019-04-15