Glasskulptur av Timo Sarpaneva

Klubbat för:

2 800 EUR

Utropspris

800 EUR

TIMO SARPANEVA, glasskulptur "Tystnadens triangel", osignerad, Iittala sent 1950-tal, handformad blått och mörkblått glas, ångblåst, längd 15 cm, höjd 9 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

630257

2019-04-15