Arthur Percy teservis
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TESERVIS, 26 delar, märka Neapel Gefle Made in Sweden, bestående av: tekanna med lock, sockerskål med lock, gräddkanna, 12 tekoppar med fat, 12 assietter, förgylld dekor av stjärnor mot gul botten, formgiven av Arthur Percy, i produktion 1952-55
Koppar med krackeleringar
630268
2019-04-02