Arthur Percy teservis

Arthur Percy teservis
Arthur Percy teservis
Arthur Percy teservis
Arthur Percy teservis
Arthur Percy teservis
Arthur Percy teservis
Arthur Percy teservis
Arthur Percy teservis
Arthur Percy teservis
Arthur Percy teservis
Arthur Percy teservis
Arthur Percy teservis

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TESERVIS, 26 delar, märka Neapel Gefle Made in Sweden, bestående av: tekanna med lock, sockerskål med lock, gräddkanna, 12 tekoppar med fat, 12 assietter, förgylld dekor av stjärnor mot gul botten, formgiven av Arthur Percy, i produktion 1952-55

Koppar med krackeleringar

630268

2019-04-02