Otto Mäkilä oljemålning

Otto Mäkilä oljemålning
Otto Mäkilä oljemålning
Otto Mäkilä oljemålning
Otto Mäkilä oljemålning
Otto Mäkilä oljemålning
Otto Mäkilä oljemålning
Otto Mäkilä oljemålning
Otto Mäkilä oljemålning

Klubbat för:

8 600 EUR

Utropspris

3 000 EUR

OTTO MÄKILÄ (1904-1955) Komposition, signerad samt daterad -52, tempera på papper, uppfodrad på duk, 43x31 cm

Utställningar: Åbo konstmuseum 4.10-23.11 1986, Aboa Vetus & Ars Nova 7.10-16.1 2005, Åbo konstmuseum 28.1-29.5 2011

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

630291

2019-06-11