Glasskulptur Dreams av Timo Sarpaneva
Klubbat för:
3 300 EUR
Utropspris
2 000 EUR
TIMO SARPANEVA, glasskulptur, "Dreams", signerad Timo Sarpaneva, Iittala 1960-talets mitt, klart glas, fastblåst i träform, höjd 33,5 cm, diameter 36 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
630312
2019-04-15