Glasskulptur Dreams av Timo Sarpaneva

Klubbat för:

3 300 EUR

Utropspris

2 000 EUR

TIMO SARPANEVA, glasskulptur, "Dreams", signerad Timo Sarpaneva, Iittala 1960-talets mitt, klart glas, fastblåst i träform, höjd 33,5 cm, diameter 36 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

630312

2019-04-15