Filigranvas av Kaj Franck
Klubbat för:
400 EUR
Utropspris
600 EUR
KAJ FRANCK, vas, signerad med syrapenna K. Franck Nuutajärvi Notsjö, design år 1952, klart och rubinrött glas, luftfiligran, höjd 15,5 cm, diameter 10 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Smärre slitage undertill.
630313
2019-04-15