Kauko Lehtinen oljemålning
Klubbat för:
720 EUR
Utropspris
800 EUR
KAUKO LEHTINEN (1925-2012) "Kölddag", signerad samt daterad -64, akryl på pannå, 19x33 cm
Utställningar: Åbo konstmuseum 7.4-28.5 1995, Kervo konstmuseum 18.1-23.2 1997, Wäinö Aaltonens museum 10.10 2008-18.1 2009
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
630316
2019-04-15