Carl Malmsten matgrupp "Herrgården"
Klubbat för:
18 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARL MALMSTEN, "Herrgården", matgrupp, 7 dlr bestående av matbord, 6 stolar, 2 iläggskivor med sarg á 55, Åfors Möbelfabrik, ursprungligen formgiven 1948, fanerade i körsbär, stolarnas sitsar klädda i textilklädsel, stämplade Åfors Möbelfrabik, höjd 73, 140x100 cm, sitthöjd ca 44 cm
Slitage
630337
2019-04-02