Fotografier pressbilder popgrupper 1960-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

POPGRUPPER 1960-TAL. Ca 50 svartvita fotografier, pressbilder, med mest svenska artister från 1960-talet, bl.a. Ola & the Janglers, Deejays, Streaplers, Tommy Blom (Tages), Lars Berghagen, Fabulous Four, Walker Brothers, Anders Forslund, även skådespelare Ulf Brunnberg, Jarl Kulle mm.
Varierande mått, ca 240x170 mm / ca 220x300 mm.

Något nötta i yttre kanter, några revor och veck.

630371

2019-04-09