Ljusstakar fat brevkniv dosa bestick

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, MGAB 1966, FAT, glas, kant besatt med silverdekor, diameter 13 cm, H Ratterman Jr, Cincinnati, i originaletui, BREVKNIV, skaft i silver, blad i svart massa, 1920-30-tal, 6 mocka- och 2 kaffeskedar, modell Rosenholm, GAB, Stockholm 1964, DOSA, silver, otydliga svenska kontrollstämplar, 7 udda bestick silver

Slitage, dosan med gravyr

630380

2019-04-04