Claritas-glasskulptur av Timo Sarpaneva
2019-04-15
630432
| Klubbat belopp | 1 300 EUR |
| Utropspris | 800 EUR |
TIMO SARPANEVA, glasskulptur, "Claritas", signerad Timo Sarpaneva, 4/1985, svart och klart glas, höjd 23 cm, diameter 20 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Smärre slitage undertill.