Ringfat av Kaj Franck

Ringfat av Kaj Franck
Ringfat av Kaj Franck
Ringfat av Kaj Franck
Ringfat av Kaj Franck
Ringfat av Kaj Franck
Ringfat av Kaj Franck

Klubbat för:

1 050 EUR

Utropspris

1 000 EUR

KAJ FRANCK, "Ringfat", signerat Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö, sent 1960-tal, klart och färgat bubbelglas, diameter 43 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

630445

2019-04-15