Röd flaska av Kaj Franck

Röd flaska av Kaj Franck
Röd flaska av Kaj Franck
Röd flaska av Kaj Franck
Röd flaska av Kaj Franck
Röd flaska av Kaj Franck
Röd flaska av Kaj Franck

Klubbat för:

320 EUR

Schätzwert

400 EUR

Beschreibung

KAJ FRANCK, flaska, "KF 290", signerad Kaj Franck, Nuutajärvi Notsjö, 1960-tal, klart och rubinrött glas, höjd 13,5 cm, diameter 13 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Zustandsbeschreibung

630471

2019-04-15