Maskintelegraf
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MASKINTELEGRAF, replika, 1900-talets andra hälft, stomme i mässing, dubbeltelegraf, svarvade trähandtag, höjd (inkl. handtag) ca 106 cm
Detta föremål ingår i tema-auktionen "Nautica"
Bruksslitage
630496
2019-04-07