Fotografier The Beatles1960-tal 25 st.

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

THE BEATLES 1960-TAL. 25 svartvita fotografier, pressbilder, bl.a. några bilder från Stockholm, varav flera stämplade 1964 på baksidan, John Lennon på vattenskidor (troligen Florida?). Även ett fotografi av Stuart Sutcliffe (även kallad "den femte Beatlen") taget av hans fästmö Astrid Kirchherr, Hamburg Altona,
varierande mått, ca 90x120 mm - ca 200x300 mm

Något nötta, framförallt i yttre del, några revor och veck, några fotografier med tryckspår av skrift, flertalet med fotografens stämplar på baksidan.

630513

2019-04-09