Rött glasfat av Kaj Franck

Rött glasfat av Kaj Franck
Rött glasfat av Kaj Franck
Rött glasfat av Kaj Franck
Rött glasfat av Kaj Franck
Rött glasfat av Kaj Franck
Rött glasfat av Kaj Franck
Rött glasfat av Kaj Franck
Rött glasfat av Kaj Franck

Klubbat för:

200 EUR

Utropspris

200 EUR

KAJ FRANCK, fat, signerad Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö, sent 1940-tal, rött glas, diameter ca 13 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Slitage

630514

2019-04-15