Väggklocka 1950-/60-tal
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGKLOCKA, för frihängande läge mellan vägg och tak, urtavla i matt akrylplast, timmarkeringar samt fästen i mässing, visare lackerade i svart respektive rött, elektriskt urverk från Siemens, diameter urtavla ca 40 cm, fästenas längd ca 11 cm
Bruksslitage, märken, repor, färgrester, viss anlöpning, färgbortfall, ej funktionstestat
630518
2019-04-02