Ovalis av Tapio Wirkkala

Ovalis av Tapio Wirkkala
Ovalis av Tapio Wirkkala
Ovalis av Tapio Wirkkala
Ovalis av Tapio Wirkkala
Ovalis av Tapio Wirkkala
Ovalis av Tapio Wirkkala
Ovalis av Tapio Wirkkala
Ovalis av Tapio Wirkkala

Klubbat för:

320 EUR

Arviointi

300 EUR

Kuvaus

TAPIO WIRKKALA, konstglas, "Ovalis" signerad Tapio Wirkkala, Iittala 3036, rubinrött glas, längd 16 cm, höjd 16 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Kuntoraportti

630574

Päivämäärä:

2019-04-15