Fåtölj Seventy 10 year limited edition 046/100

Klubbat för:

16 000 SEK

20 000 SEK

JONAS IHREBORN, fåtölj samt fotpall "Seventy 10 Year Limited Edition 2008-2018" upplaga om 100 st, varav denna numrerad 046/100, stomme i rostfärgad metall, kvadrat underrede, naturfärgat kanvastyg i rygg och sits, löstagbara plymåer, ryggplymå med fyllning av fjäder/polyeter, sittplymån med inbyggda resårfjädrar, klädsel i obehandlat naturfärgat läder, etikettmärkt, sitthöjd ca 45, bredd 66, djup 88, fotpallens mått, höjd ca 42, 58x45 cm

Medföljer folder, signerad av Jonas Ihreborn

Obetydligt slitage

630656

2019-04-03