Taklampa Vasateatern
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKARMATUR, ca 1920-tal, jugend med sengotiska drag, delvist genombruten dekor, mässing, 6 ljusarmar, höjd ca 113, diameter 93 cm
PROVENIENS: Vasateatern Stockholm
Saknar kupor
Endast exempelbilder, för mer noggrann konditionsrapport bör föremålen observeras på plats. Variationer kan förekomma
630662
2019-04-16