Cafébord Vasateatern
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CAFÉBORD, 1900-talets första hälft, vitmålat gjutjärn, rund skiva på pelarfot, undertill märkt Apotekarnes mineralvatten AB, höjd 78, diameter 56 cm
PROVENIENS: Vasateatern Stockholm
Senare bemålning, färgbortfall, fot med äldre lagning
Endast exempelbilder, för mer noggrann konditionsrapport bör föremålen observeras på plats. Variationer kan förekomma
630745
2019-04-16