Carl Malmsten soffgrupp

Carl Malmsten soffgrupp
Carl Malmsten soffgrupp
Carl Malmsten soffgrupp
Carl Malmsten soffgrupp
Carl Malmsten soffgrupp
Carl Malmsten soffgrupp
Carl Malmsten soffgrupp
Carl Malmsten soffgrupp
Carl Malmsten soffgrupp
Carl Malmsten soffgrupp
Carl Malmsten soffgrupp
Carl Malmsten soffgrupp
Carl Malmsten soffgrupp
Carl Malmsten soffgrupp

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

CARL MALMSTEN, soffgrupp, 1940-/50-tal, bestående av soffa samt. 2 fåtöljer, samtliga med stommar och karmar i mahogny, stoppade stommar klädda i rosa plyschtextil, samtliga brickmäktra "Möbeln komponerad av Carl Malmsten", sitthöjd ca 41 cm, soffans bredd ca 140 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, 1 fåtölj med löst kantband

630794

2019-04-03