Leksaksdjur

Leksaksdjur
Leksaksdjur
Leksaksdjur
Leksaksdjur
Leksaksdjur
Leksaksdjur
Leksaksdjur
Leksaksdjur
Leksaksdjur
Leksaksdjur

Klubbat för:

350 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

LEKSAKSDJUR, 2 st, 1900-talets förjsta hälft, bestående av: leopard, Steiff, i ljus plysch med bruna märkningar, orange och svarta ögon i glas, knapp i örat, rörliga ramar och huvud, björn i gul plysch, bruna och svarta ögon i glas, tassar med filt, rörliga ramar och huvud, längd ca 29 och 38 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, nallen med lagning i tyget bakom ett öra och på en tass, flagga är slitna, pälsen är sliten

630846

2019-04-08