Skåp barock

Skåp barock
Skåp barock
Skåp barock
Skåp barock
Skåp barock
Skåp barock
Skåp barock
Skåp barock
Skåp barock
Skåp barock
Skåp barock
Skåp barock
Skåp barock
Skåp barock

Klubbat för:

4 200 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

SKÅP, 16/1700-talets, barock, bemålat furu, tvådelat, med geometrisk dekor, övre delen med 1 dörr samt bakomliggande hyllplan, nedre delen med 1 dörr samt bakomliggande hyllplan och en låda, på klotformade fötter, höjd ca 205, 120x56 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, förlust av färg, skador, spår av trämask, torrsprickor, renoverat, kompletterat, lagningar, senare lås, en nyckel är något sned

630849

2019-04-08