Faskinknivar 1 par m/1848

Faskinknivar 1 par m/1848
Faskinknivar 1 par m/1848
Faskinknivar 1 par m/1848
Faskinknivar 1 par m/1848

Klubbat för:

2 400 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

FASKINKNIVAR, 1 par, m/1848, baljor i läder och beslag i mässing, märkt A & E.H. resp. TB B No Hv 144, längd 58 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, bucklor, enstaka hack i klinga, mindre avlag på kavel

630875

2019-04-04