Kompaniporslin Kina 1700-tal

Kompaniporslin Kina 1700-tal
Kompaniporslin Kina 1700-tal
Kompaniporslin Kina 1700-tal
Kompaniporslin Kina 1700-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIK, FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), kompaniporslin, europeiserande dekor av blomstergirland i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 23-26 cm

Nagg

630890

2019-04-06