A333 taklampa av Alvar Aalto
Klubbat för:
2 600 EUR
Utropspris
1 500 EUR
ALVAR AALTO, taklampa, modell A333 Rova, tillverkad av Valaistustyö, svart- och vitmålad metall med mässingsbeslag, höjd 22 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Några bucklor, en mässingsring fattas
630938
2019-04-15