A333 taklampa av Alvar Aalto

A333 taklampa av Alvar Aalto
A333 taklampa av Alvar Aalto
A333 taklampa av Alvar Aalto
A333 taklampa av Alvar Aalto
A333 taklampa av Alvar Aalto
A333 taklampa av Alvar Aalto

Klubbat för:

2 600 EUR

Utropspris

1 500 EUR

ALVAR AALTO, taklampa, modell A333 Rova, tillverkad av Valaistustyö, svart- och vitmålad metall med mässingsbeslag, höjd 22 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Några bucklor, en mässingsring fattas

630938

2019-04-15