Keramikvas av Annikki Hovisaari
Klubbat för:
200 EUR
Arviointi
300 EUR
Kuvaus
ANNIKKI HOVISAARI, keramikvas, signerad AH Arabia, 1960-tal, stengodsmassa innehållande chamott, bruntonad glasyr, höjd 28 cm, diameter 23 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Kuntoraportti
630999
Päivämäärä:
2019-04-15