Keramikvas av Annikki Hovisaari

Klubbat för:

200 EUR

Arviointi

300 EUR

Kuvaus

ANNIKKI HOVISAARI, keramikvas, signerad AH Arabia, 1960-tal, stengodsmassa innehållande chamott, bruntonad glasyr, höjd 28 cm, diameter 23 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Kuntoraportti

630999

Päivämäärä:

2019-04-15