Blå eld design Hertha Bengtsson
Vollendet
2019-04-03
631022
| Höchstes Gebot | 2 800 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
HERTHA BENGTSSON, "Blå eld", servis, 34 dlr, Rörstrand, flintgods, bestående av: 14 mattallrikar, 8 djupa tallrikar, 12 assietter
Mattallrik, 2 djupa, assiett med nagg, missfärgningar, slitage