Meissen moccaservis
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MEISSEN, moccaservis, 14 dlr, porslin, handmålad dekor föreställande olika växtarter, bestående av 8 moccakoppar med fat, 1 serveringsfat, 1 kaffekanna 1 sockerskål, 1 gräddkanna, 2 små skålar
Två koppar med små nagg, ett fat med nagg samt gräddkannans hänkel med mindre glasyrspricka, smärre slitage
631063
2019-04-04