Meissen moccaservis

Meissen moccaservis
Meissen moccaservis
Meissen moccaservis
Meissen moccaservis
Meissen moccaservis
Meissen moccaservis
Meissen moccaservis
Meissen moccaservis
Meissen moccaservis
Meissen moccaservis
Meissen moccaservis
Meissen moccaservis
Meissen moccaservis
Meissen moccaservis

Klubbat för:

2 600 SEK

Arviointi

4 000 SEK

Kuvaus

MEISSEN, moccaservis, 14 dlr, porslin, handmålad dekor föreställande olika växtarter, bestående av 8 moccakoppar med fat, 1 serveringsfat, 1 kaffekanna 1 sockerskål, 1 gräddkanna, 2 små skålar

Kuntoraportti

Två koppar med små nagg, ett fat med nagg samt gräddkannans hänkel med mindre glasyrspricka, smärre slitage

631063

Päivämäärä:

2019-04-04