OH Sjögren fåtölj för R.O.O.M
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ med FOTPALL, 1900-talets sista kvartal, OH Sjögren för R.O.O.M, Howardmodell, stoppad stomme och plymåer klädda i röd bomullstextil, på ben i svarvat och lackerat trä samt. hjultrissor i mässing, etikettmärkta, sitthöjd ca 46 cm, fotpallens höjd ca 38 cm
Bruksslitage, plymåerna något nedsuttna, klädsen ställvis med kraftigare nötningar i synnerhet kring armlänen
631070
2019-04-04