OH Sjögren fåtölj för R.O.O.M

OH Sjögren fåtölj för R.O.O.M
OH Sjögren fåtölj för R.O.O.M
OH Sjögren fåtölj för R.O.O.M
OH Sjögren fåtölj för R.O.O.M
OH Sjögren fåtölj för R.O.O.M
OH Sjögren fåtölj för R.O.O.M
OH Sjögren fåtölj för R.O.O.M
OH Sjögren fåtölj för R.O.O.M
OH Sjögren fåtölj för R.O.O.M
OH Sjögren fåtölj för R.O.O.M
OH Sjögren fåtölj för R.O.O.M
OH Sjögren fåtölj för R.O.O.M
OH Sjögren fåtölj för R.O.O.M
OH Sjögren fåtölj för R.O.O.M

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

FÅTÖLJ med FOTPALL, 1900-talets sista kvartal, OH Sjögren för R.O.O.M, Howardmodell, stoppad stomme och plymåer klädda i röd bomullstextil, på ben i svarvat och lackerat trä samt. hjultrissor i mässing, etikettmärkta, sitthöjd ca 46 cm, fotpallens höjd ca 38 cm

Bruksslitage, plymåerna något nedsuttna, klädsen ställvis med kraftigare nötningar i synnerhet kring armlänen

631070

2019-04-04