Teatersäte Vasateatern

Teatersäte Vasateatern
Teatersäte Vasateatern
Teatersäte Vasateatern
Teatersäte Vasateatern
Teatersäte Vasateatern
Teatersäte Vasateatern

Klubbat för:

700 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

TEATERSÄTE, omkring 1900-talets mitt, 2-sitsigt, sidostycken och karmar i mörkbetsat lövträ, sits och rygg klädda i mörkt röd plysch, fällbara sitsar, numrerade med rad- och stolsnummer, sitthöjd ca 45, längd 120 cm

PROVENIENS: Vasateatern Stockholm

Zustandsbeschreibung

Slitage

Endast exempelbilder, för mer noggrann konditionsrapport bör föremålen observeras på plats. Variationer kan förekomma

631111

2019-04-16