Glasservis
Klubbat för:
300 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
GLASSERVIS, 34 dlr., klar glasmassa, 1900-talets mitt, slipad dekor av vriden fasettering, bestående av: 2+4+8+14 selterglas, 6 likörglas med guldkant, snarlik Elis Berghs "Ulriksdal" för Kosta, höjd ca 7-10 cm
Zustandsbeschreibung
Nagg
631172
2019-04-06