Tallrik Mandarinporslin Kina 1700-tal
Klubbat för:
4 400 SEK
1 500 SEK
TALLRIK, porslin, Kina, tidig Qianlong (1736-1795), mandarinporslin, dekor av trädgård med figurscen i emaljfärger, järnoxid samt sepia, brättet med reserver, detaljer i guld, diameter ca 23 cm
Slitage
631195
2019-04-06