Ampel 1800-tal.
2019-04-03
631229
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
AMPEL, 1800-tal, mässing och patinerad metall med dekor av bl.a. pinjekotte, sex ljusarmar, diameter ca 50 cm, höjd ca 70 cm
Åldersrelaterat slitage med mindre skador och bucklor.