Wilhelm Kåge speceriburkar
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 800 SEK
WILHELM KÅGE, speceriburkar/ kryddburkar, 9+9+2, Gustavsberg, 1920-tal, dekor i blått, höjd ca 12/20/20 cm
3 locken saknas för störa burkarna, 1 lock saknas knappet, 2 lock med sprickor, några nagg, en spricka i mjöl burka, krackelyr och missfärgningar, spricka i kardemumma burka, lagningar
631239
2019-04-04