Miniatyrer / medaljonger 1800-talets mitt

Klubbat för:

14 000 SEK

Arviointi

6 000 SEK

Kuvaus

MINIATYRER / MEDALJONGER, 6 st, 1800-talets mitt, föreställande Bellman, Berzelius, Karl XIV Johan, Linné, Sergel, Tham, kopparplåt, svärtade ramar med förgylld brons, ca 14,5x14,5 cm
PROVENIENS: Kaggeholms Slott, Ekerö

Kuntoraportti

Smärre ytskador, en ram med spricka

631249

Päivämäärä:

2019-04-04