Miniatyrer / medaljonger 1800-talets mitt
Klubbat för:
14 000 SEK
Arviointi
6 000 SEK
Kuvaus
MINIATYRER / MEDALJONGER, 6 st, 1800-talets mitt, föreställande Bellman, Berzelius, Karl XIV Johan, Linné, Sergel, Tham, kopparplåt, svärtade ramar med förgylld brons, ca 14,5x14,5 cm
PROVENIENS: Kaggeholms Slott, Ekerö
Kuntoraportti
Smärre ytskador, en ram med spricka
631249
Päivämäärä:
2019-04-04