Ved-/vattentunna koppar

Ved-/vattentunna koppar
Ved-/vattentunna koppar
Ved-/vattentunna koppar
Ved-/vattentunna koppar
Ved-/vattentunna koppar
Ved-/vattentunna koppar
Ved-/vattentunna koppar
Ved-/vattentunna koppar
Ved-/vattentunna koppar
Ved-/vattentunna koppar
Ved-/vattentunna koppar
Ved-/vattentunna koppar

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VED-/VATTENTUNNA, koppar med dubbellock, bärhandtag i mässing, fötter i smide, tidigt 1900-tal, höjd ca 65, Ø 43 cm

Bruksslitage, patina

631269

2019-04-04