Alf Wallander, kräftskålar

Alf Wallander, kräftskålar
Alf Wallander, kräftskålar
Alf Wallander, kräftskålar
Alf Wallander, kräftskålar
Alf Wallander, kräftskålar
Alf Wallander, kräftskålar
Alf Wallander, kräftskålar
Alf Wallander, kräftskålar
Alf Wallander, kräftskålar
Alf Wallander, kräftskålar

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ALF WALLANDER, kräftskålar, 2 st., Rörstrand, 1900-talets början, flintgods, tre fötter i form av kräftor handmålade i rött, stämpelmärkt Rörstrand, höjd ca 13, diameter 21 cm

Slitage, krackelyrer, missfärgningar, mindre nagg

631270

2019-04-10