Alf Wallander, kräftskålar
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALF WALLANDER, kräftskålar, 2 st., Rörstrand, 1900-talets början, flintgods, tre fötter i form av kräftor handmålade i rött, stämpelmärkt Rörstrand, höjd ca 13, diameter 21 cm
Slitage, krackelyrer, missfärgningar, mindre nagg
631270
2019-04-10