Skål C H Stålhane

Skål C H Stålhane
Skål C H Stålhane
Skål C H Stålhane
Skål C H Stålhane
Skål C H Stålhane
Skål C H Stålhane
Skål C H Stålhane
Skål C H Stålhane

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CARL-HARRY STÅLHANE, VICKE LINDSTRAND, LARS THOREN, Rörstrand och Upsala Ekeby, skål av Stålhane i grönglaserat stengods, vas av Vicke Lindstrand för Upsala Ekeby modell "Fungo", vas, Rörstrand, Lars Thorén, samtliga i glaserat stengods och lergods och signerade i godset, höjd mellan ca 8,5 och 15 cm

Nagg på vas Vicke Lindstrand, för övrigt smärre slitage

631282

2019-04-10