Stellan Mörner oljemålning
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
STELLAN MÖRNER (1896-1979): "Den synliga urnan" signerad och daterad Mörner -68 (-35), olja på duk, ca 66x92 cm
Enligt etikett a tergo utställd på Kunstnerforbundet Oslo 1969
Smäre tryckmärke på duk
631303
2019-04-05