Keramikskulptur av Birger Kaipiainen

Klubbat för:

600 EUR

Utropspris

800 EUR

BIRGER KAIPIAINEN, keramikskulptur / kanna, signerad Kaipiainen Arabia, 1950-tal, titanglaserad, ljusgrönst växtmotiv, höjd 30 cm, bredd 24 cm

631320

2019-04-15