Arnold Plagemann oljemålning

Arnold Plagemann oljemålning
Arnold Plagemann oljemålning
Arnold Plagemann oljemålning
Arnold Plagemann oljemålning
Arnold Plagemann oljemålning
Arnold Plagemann oljemålning
Arnold Plagemann oljemålning
Arnold Plagemann oljemålning

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ARNOLD PLAGEMANN (1826-1862): Segelfartyg i hög sjö, signerad och daterad 1857, olja på duk, ca 47x58 cm

Detta föremål ingår i tema-auktionen "Nautica"

Krackelyr

631323

2019-04-07