Verner Panton ´´System 1-2-3´´ fåtöljer
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VERNER PANTON, "System 1-2-3", fåtöljer, 1900-talets andra hälft, formgiven 1973, rund centralfot i formstöpt aluminium, klädsel i djuphästad grå tyg, sitthöjd ca 34 cm
Slitage, hål i tyget vid kanten, fläckar
631363
2019-04-08