Verner Panton ´´System 1-2-3´´ fåtöljer

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

VERNER PANTON, "System 1-2-3", fåtöljer, 1900-talets andra hälft, formgiven 1973, rund centralfot i formstöpt aluminium, klädsel i djuphästad grå tyg, sitthöjd ca 34 cm

Slitage, hål i tyget vid kanten, fläckar

631363

2019-04-08