Bordslampor 1800-tal
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, 1800-talets andra hälft, delvis patinerad och förgylld brons, dekor av fåglar samt fabeldjur, höjd inklusive medföljande skärm ca 60 cm
Omarbetade, kompletterade, socklar med slitage/nagg
631391
2019-04-04