Arne Jacobsen stolar
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARNE JACOBSEN, "T-stolen", modellnummer 3103, stolar 5 st, Fritz Hansen, Danmark, stämplade 1974, underreden i förkromade stålrör, sitsar i formböjd orangelackerad bokfanér, undetill etikettmärkta "Fritz Hansen - Made in Denmark" stapelbara, sitthöjd ca 45 cm
Varierande bruksslitage, ställvis kraftigare
631448
2019-04-05