Arne Jacobsen stolar

Arne Jacobsen stolar
Arne Jacobsen stolar
Arne Jacobsen stolar
Arne Jacobsen stolar
Arne Jacobsen stolar
Arne Jacobsen stolar
Arne Jacobsen stolar
Arne Jacobsen stolar
Arne Jacobsen stolar
Arne Jacobsen stolar

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ARNE JACOBSEN, "T-stolen", modellnummer 3103, stolar 5 st, Fritz Hansen, Danmark, stämplade 1974, underreden i förkromade stålrör, sitsar i formböjd orangelackerad bokfanér, undetill etikettmärkta "Fritz Hansen - Made in Denmark" stapelbara, sitthöjd ca 45 cm

Varierande bruksslitage, ställvis kraftigare

631448

2019-04-05