Ordensvärja

Ordensvärja
Ordensvärja
Ordensvärja
Ordensvärja
Ordensvärja
Ordensvärja

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ORDENSVÄRJA, 1900-talets första hälft, korsformat fäste i nysilver med dekor av malteserkors, röd läderbalja med två beslag, ett beslag och klinga med gravyr "Allan Berglund", längd ca 92 cm

Slitage, balja med smärre skador, ett beslag med hål.

631523

2019-05-26